Díla, umístěná na webových stránkách galerie, jsou k vidění i v prostorách galerie.

Jaroslav Valečka již podruhé vydražil obraz v aukční síni Sotheby´s.  Podívejte se, jak vypadá jeho TVORBA.

NETRADIČNÍ ZÁTIŠÍ Leoše Suchana. V současnosti  vystavuje v muzeu MEAM v Barceloně jako jeden z 80 vystavujících z původně přihlášených cca 4000.

 

 

 

BALEJ VILÉM, BAŘINKA PETR, BESTA PAVEL, BLABOLILOVÁ MARIE, BLÁHA VÁCLAV, BLAHUTOVÁ SIMONA, BRÁZDA PAVEL, CZESANÝ JONÁŠ, DIVIŠ STANISLAV, FRANTA ROMAN, GEBAUER KURT, GRUBER PETR, HÁBL PATRIK, HOFFMEISTEROVÁ XÉNIA, JAKUBÍČKOVÁ ELIŠKA, JANOVSKÝ JAKUB, KAŠPAR ADAM, KAUFMAN MIREK, KINTERA KRIŠTOF, KNAP JAN, KOUDELOVÁ-BASJUKOVÁ ŠÁRKA, LOMOVÁ IVANA, MAINER MARTIN, MALEČEK ONDŘEJ, NIKL PETR, OUHEL IVAN, PETRBOK JIŘÍ, POPAJA ALDIN, PÍSAŘÍK PETR, POLCAR TOMÁŠ, RITTSTEIN MICHAEL, ROUBÍK ONDŘEJ, RŮŽIČKA ALEŠ, SALAJKA MARTIN, SEDLECKÝ ZBYNĚK, SLAVÍK MAREK, SMETANA TOMÁŠ, SOPKO JIŘÍ, STŘÍŽEK ANTONÍN, SUCHAN LEOŠ, SYMŮNEK ALFRÉD, ŠÁROVEC MARTIN, ŠIMERA EVŽEN, ŠTECH ADAM, ŠTĚDRÝ KAREL, ŠVECOVÁ PETRA,TICHÝ OLDŘICH, TRABURA ROMAN, TYPLT LUBOMÍR, VALEČKA JAROSLAV, VÉLA VLADIMÍR, VELÍŠEK MARTIN, VĚTROVSKÝ VLADIMÍR, ZADÁKOVÁ-RŮŽIČKOVÁ ŠÁRKA.

 

 

 

 

 

 

 

.


 

 

aktuální výstava
 

 

 

   VÁCLAV BLÁHA

Současný český malíř, narozen 1949 v Praze. V letech 1968 až 1974 studoval na AVU v Praze (prof. A. Paderlík). Václav Bláha se na české výtvarné scéně pohybuje již od počátku 70. let 20. století a patří k výrazným osobnostem české figurální malby s expresívním výrazem. Jeho tvorba se pohybuje ve většině případů v okruhu malby, ale věnuje se také prostorovým instalacím a kresbě. Ústředním motivem jeho tvorby je lidská figura a prostor. Základem obrazu je vždy kousek reality, která vychází ze skutečného života a osobní zkušenosti. Václav Bláha je malířem upřímného osobního sdělení, které se na obrazech transformuje do náznaků a nápověd. Ústřední motiv – figura, je nositelkou stavů – míjení, setkávání, tázání, osamělosti, narážející na překážky lidských osudů. Postupně se v tvorbě Václava Bláhy prostor rozvolňuje, figura se ztrácí do mlhavých dálek a obrazy nabývají abstraktních podob. Václav Bláha začíná tvořit imaginární vzkazy, do kterých vkládá individuální poselství. Vedle tématu je v obrazech neméně důležitá technika malby, která je založena na gestu, struktuře, vysoké vrstvě barev s využitím světla a stínu. Do obrazů proniká nejen exprese, ale i hmota. Materiálem není už jen barva, ale autor používá i netradiční materiály, jako aluminiové fólie, rozdrásané papírové lepenky nebo popel. Vznikají tak díla s výraznou plastičností, prostorem a objemem. Kompozičně bohatá, vizuálně silně podmanivá plátna, operující se symbolem lidského těla, jako mravním zrcadlem společnosti, nabízejí divákovi odvěký vnitřní zápas reality s ideály, zachycení emocí, ze kterých je tento svět poskládán. Dílo Václava Bláhy je zastoupeno v četných významných sbírkách například Národní Galerie v Praze,  Světové banky ve Washingtonu, v regionálních galeriích v České republice a na Slovensku a v soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí. Malíř žije a pracuje v Praze.     

Michaela Jermanová                                                                                             

 

 

Y2VkNmQ5OD